Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy

Dřevěná plovoucí podlaha je moderní alternativou ke klasickým dřevěným prknům či parketám.

Výhody plovoucí podlahy:

Dřevěné podlahy jsou skvělou volbou pro zdravý domov. Dřevo neshromažďuje prach a alergeny, což je jeho velké plus. Dřevěná podlaha je nejpřirozenější a často také nejvhodnější podlahová krytina, která poskytne trvalou hodnotu na dlouhou dobu včetně pocitu originality.

Podlaha díky složení ze třech vrstev a zámkovému systému minimalizuje přirozený pohyb dřeva. Proto se povrch nerozpíná ani nesmršťuje, lamely se nekroutí, nevznikají spáry a mezery mezi lamelami, kam by se jinak mohly dostávat nečistoty. V průběhu let tak přirozená krása dřevěné podlahy vzrůstá. Výhodou oproti laminátové podlaze je její opravitelnost. Lze ji přebrousit i dvakrát, pokud nejsou hluboké rýhy.

Plovoucí laminátové podlahy jsou velmi oblíbenou a moderní podlahovou krytinou, zcela běžnou v českých domácnostech. Oproti dřevěným plovoucím podlahám jsou cenově dostupnější. Hodí se i do velmi zatěžovaných místností.

Díky nízkým cenám si je vesměs kupují zákazníci, kteří si se svým rozpočtem nemohou dovolit dřevěnou podlahu. Existuje ale významná skupina zákazníků, kteří chtějí laminátovou plovoucí podlahu a cenová otázka je až druhořadá.

Současná nabídka laminátových plovoucích podlah zahrnuje různé třídy zátěže, designy, dekory a provedení, ale navíc také exkluzivní povrchy a struktury téměř k nerozeznání od pravého dřeva. Vybírat opravdu můžete ze široké škály dekorů od imitace buku, javoru, dubu přes třešeň nebo olši až po imitaci vzácných dřevin, jakým jsou mahagon nebo teak. Design dekoru může být buď „selské prkno“, kde každá lamela je tvořená z jednoho průběžného prvku, nebo design „parketa“ složený z několika dílčích parket na každou lamelu. Je třeba si však uvědomit, že to, co u hotové laminátové podlahy vidíte je vlastně jen potištěný papír schovaný za průhlednou nášlapovou vrstvou.

Výhodou laminátových plovoucích podlah je snadná údržba a dobrá odolnost proti povrchovému poškození.

Poptávka

Blank Form (#1)
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram